Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme Derneği (EMDR) Travma İyileştirme Grubu Başkanı Psikolog Şenel Karaman, yeni tip koronavirüsten (Kovid-19) korunmak için evlerinden çıkmayan vatandaşlara, aileleriyle geleneksel oyunlar oynamalarını önerdi.

Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme Derneği (EMDR) Travma İyileştirme Grubu Başkanı Psikolog Şenel Karaman, yeni tip koronavirüsten (Kovid-19) korunmak için evlerinden çıkmayan vatandaşlara, aileleriyle geleneksel oyunlar oynamalarını önerdi.

Karaman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeni tip koronavirüs pandemisinin, tüm dünyanın yaşadığı bir problem olduğunu, Türkiye‘nin, diğer ülkelere göre toplum sağlığını korumak için zamanında önlemler aldığını belirtti.

Vatandaşların kaygı, korku yaşamalarının son derece normal olduğunu dile getiren Karaman, “Bu tür kriz durumlarını ‘ben bilincinden, biz bilincine geçebilenler’ kolay atlatıyor. Bu pandemi tüm toplumu ilgilendirdiği için ‘biz bilinci’ne geçmemiz lazım. ‘Bana ne’ diyemeyiz çünkü başkalarını da düşünüp hareket etmeliyiz. Eğer ‘biz bilinci’ ile hareket edersek bu olaydan başarılı bir şekilde çıkarız. Sadece kendisini düşünenler, bu olaydan yara alarak çıkacaklar.” dedi.

Yazının tamamı: https://www.sondakika.com/haber/haber-evde-kal-cagrisina-uyanlara-geleneksel-oyunlar-13042686/